Jak usunąć rozstępy?

   Rozstępy to wrzecionowate pasma, które najczęściej pojawiają się na udach i brzuchu. Mogą także występować na dekolcie, piersiach, a nawet rękach. Niestety wyglądają bardzo nieestetycznie, ponieważ znacznie odróżniają się od reszty skóry.

Specjaliści wyróżniają dwie fazy tworzenia się rozstępów. Pierwsza z nich to czerwone pasma, druga zaś rozjaśniająca. Na szczęście istnieje wiele sposobów na walkę z rozstępami, o których przeczytasz poniżej.

Jak usunąć rozstępy?

Jeśli rozstępy znajdują się w pierwszej fazie to jest duże prawdopodobieństwo, że dadzą się usunąć za pomocą kremów i balsamów na rozstępy, które kupimy w drogerii lub aptece. Ważne jest to, aby preparaty tego typu zawierały witaminę A, C, E, kwas mlekowy oraz związki krzemu. Preparaty na rozstępy z takim składem są najbardziej skuteczne.

Jeśli natomiast rozstępy znajdują się w drugiej fazie ich usunięcie może być znacznie trudniejsze. W większości przypadków wymagają one interwencji lekarza. Leczenie farmakologiczne polega głównie na podawaniu leków, które zapobiegają degradacji kolagenu jednocześnie pobudzając fibroblasty do syntezy. Jeśli natomiast na naszym ciele pojawiły się rozstępy w czasie ciąży to najlepiej usunąć je po około trzech miesiącach po zakończeniu karmienia piersią. Oczywiście istnieją również inne sposoby na usunięcie rozstępów (http://lasercare.pl/pl/usuwanie-rozstepow-dla-kobiet.html), ale niestety są one drogie i zajmują sporo czasu. Dlatego najlepiej spróbować je wyleczyć najpierw samodzielnie, a w ostateczności udać się na wizytę do specjalisty.

Podsumowując. Z rozstępami boryka się około 70% kobiet. Co ciekawe problem ten dotyka również mężczyzn. Jak wspomnieliśmy wcześniej rozstępy są nieestetyczne, przybierają formę czerwonych lub białych prążków. To zmiany umiejscowione głęboko w skórze, co powoduje, że ich usunięcie jest bardzo uciążliwe. Jeśli masz czas i ochotę to możesz spróbować masażu. Warto wykonać go pod prysznicem, masując ciało okrężnymi ruchami szorstką gąbką. Jest to jeden z najlepszych sposobów na usunięcie uciążliwych rozstępów z różnych partii ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *