Higiena związana z mlecznymi zębami

Wielu rodziców zakłada, że opieka dentystyczna związana z pierwszymi zębami nie jest ważna, a pojawiające się dziurki, ubytki czy ciemniejsze punkty nie nadają się do leczenia, ponieważ taki ząb i tak wypada, a na jego miejsce pojawiają się drugie stałe już zęby.

Zapominamy o tym, że niestety ubytki czy problemy związane z zębami często przechodzą na kolejne zęby, przez co nasza pociecha od samego początku jest obarczona kamieniem nazębnym, ubytkami, osłabieniem szkliwa. Co w dalszym czasie sprawia że leczenie specjalistyczne jest już koniecznością, a nie możliwością.

Dlatego warto starać się, aby także pierwsze ząbki były w jak najlepszym stanie, oczywiście zabiegi takie jak wybielanie zębów, są przesadą, ale lakowanie, przeglądy to element, o którym nam, jako dorosłym zapominać nie wolno.

Obawa dziecka związana z wizytą u dentysty?

Warto pokazać dziecku, że dentysta nie jest lekarzem, który związany jest z bólem, na rynku pojawiają się specjaliści nastawieni tylko i wyłącznie na leczenie zębów dziecięcych, dzięki czemu bariera strachu w skuteczny sposób zostaje przełamana. Odpowiednie podejście do dziecka jest połową sukcesu. Leczenie zębów nigdy nie powinno odbywać się pod presją strachu, płaczu, czy paniki malucha.

Kiedy przekonamy dziecko do pierwszej wizyty, kolejne przestaną być tak traumatyczne i straszne. Warto wybierać dentystów, którzy mają nie tylko doświadczenie, ale wiedza, w jaki sposób podejście do malucha, wytłumaczą, na czym polega zabieg, czy przegląd niewielka nagroda w postaci szczoteczki, pasty czy naklejek także jest elementem przekonującym malca do regularnych wizyt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *