Czym jest kriolipoliza?

Rozwój medycyny estetycznej sprawia, iż z biegiem lat pojawiają się coraz nowocześniejsze metody na poprawę naszego wyglądu. Kolejnym przełomem w walce z niechcianym tłuszczem, jest zabieg, który nazywamy kriolipolizą. Czy jest kriolipoliza? Jest to zabieg, który polega na zamrażaniu niechcianych komórek tłuszczowych. Może on wyprzeć z rynku stosowaną dotychczas liposukcję, gdyż jest mniej inwazyjny.

Nowa metoda odkryta została w Stanach Zjednoczonych, gdzie w trakcie badania komórek tłuszczowych odkryto, iż umierają one już w temperaturze pięciu stopni Celsjusza. Punktowe chłodzenie komórek tłuszczowych sprawia, iż ulegają one rozbiciu bez jakiegokolwiek efektu uszkodzenia skóry. Wynikiem zabiegu jest więc utrata komórek tłuszczowych, w więc redukcja tkanki tłuszczowej. Kriolipoliza niszczy tylko i wyłącznie komórki tłuszczowe, natomiast oszczędza skórę, tkanki i nerwy. Żeby wykonać zabieg pacjent nie musi przechodzić żadnych badań, ani przygotowań. Zabieg trwa od pół godziny do godziny w zależności od tego jaki obszar ciała poddajemy jego działaniu. Do ciała przykładany jest specjalny aplikator, za pomocą którego następuje chłodzenie komórek tłuszczowych. Zabieg nie jest inwazyjny i powinien być bezbolesny, jednak pacjent z uwagi na niską temperaturę może odczuwać chłód, oraz zasysanie skóry przez aplikator.

Efekty działania zabiegu nie są widoczne od razu. Obumarłe komórki tłuszczowe muszą być wydalone przez organizm w procesie metabolicznym. Trwać może to około trzech tygodni. Jeśli więc chcemy wykonać zabieg w serii, kolejny zabieg nie powinien być wykonany wcześniej, niż przed upływem około trzech tygodni. Kriolipoliza jest na pewno świetną alternatywą dla lepiej już znanej na rynku liposukcji, która z pewnością jest bardziej bolesna i inwazyjna. Należy jednak pamiętać, iż kriolipoliza lepiej sprawdzi się do usuwania tłuszczu na mniejszych partiach ciała. Koszt takiego zabiegu może oscylować w okolicach ośmiuset złotych. W zasadzie nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, jednak należy to skonsultować przed zabiegiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *