Wizyta u ginekologa bez niemiłych wrażeń

ciaza

Wizyta u ginekologa bywa dla wielu kobiet stresująca. Szczególnie istotna jest pierwsza wizyta, która w dużym stopniu determinuje dalsze kontakty ze specjalistą chorób kobiecych. W artykule uzyskasz szereg wskazówek dotyczących przygotowania do wizyty. Przede wszystkim musisz ustalić sobie konkretny grafik wizyt u ginekologa. Nawet, jeżeli czujesz się świetnie w ciele i nie widzisz żadnych chorobowych zmian warto utrzymać kontakt z ginekologiem przynajmniej raz na pół roku. Dzięki temu po prostu oswajasz się z konkretnym lekarzem.

Dobry ginekolog – zasady przygotowania i wyboru

badanie-pulsu-dziecka

 Według kobiet najgorsze jest przełamanie barier psychicznych przed wizytą u ginekologa. Z tego powodu oceniaj rekomendacje dotychczasowych pacjentek, zajrzyj do gabinetu na bezpłatne konsultacje lub na dni otwarte, oceń strefę prywatności i zachowanie lekarza. Jeżeli masz czas zrób bezpośredni wywiad z pacjentami spędzającymi czas w gabinecie ginekologicznym. To utwierdzi cię w przekonaniu, że masz do czynienia z faktycznym profesjonalistą. Najlepiej chodzić do ginekologa po menstruacji ze względów higienicznych i komfortu psychicznego. Specjaliści zalecają wizyty w mniej więcej drugim tygodniu po menstruacji, ponieważ wtedy badanie nie jest tak bolesne. Przy bardziej specjalistycznych badaniach lub w przypadku zakładania spirali domacicznej wizyta u ginekologa podczas miesiączki jest akurat wskazana. Jeżeli idziesz do ginekologa przestań używać mocnych leków, np. dopochwowych. Niektóre leki powodują dysproporcje w standardowych analizach. Tutaj konsultacje z lekarzem, np. drogą multimedialną bywają niezwykle pomocne. Poza tym oczywiście zadbaj o higienę, nałóż coś luźniejszego, np. sukienkę, spódnicę.

Jak przygotować się na wizytę ?

Przed pierwszą wizytą u ginekologa ściągnij typowe pytania zadawane kobiecie, np. ostatnia miesiączka, czy masz regularne krwawienia, czy współżyjesz, itp. Możesz sobie wszystkie odpowiedzi zapisać w notesie i dołączyć lekarzowi i oczywiście zachować własną kopię. Więcej informacji znajdziecie pod adresem: https://salvemedica.pl/ginekologia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *