Nowoczesność podczas wykonywania zabiegów depilacji nóg

Piękne gładkie nogi to marzenie każdej kobiety dbającej o swój wygląd. Panie uważają swoje nogi za niezwykle ważną część swego ciała, o którą należy zadbać ze szczególną troską. Aby czuć się w pełni swobodnie w każdej kreacji i każdej kompozycji depilacja nóg to całkowita podstawa. Znaczna większość kobiet regularnie usuwa owłosienie ze swych nóg. W jaki sposób? Metod jest naprawdę sporo, można by powiedzieć ile pań tyle sposobów depilacji.
Ostatnio bardzo często sięga się po preparaty, które zawierają w swym składzie substancje rozpuszczające mieszki włosowe.

Nie nie obciąża zbytnio naszego budżetu i oszczędza nam sporo bólu, bo taki zabieg jest bezbolesny. Jedyne co trzeba zrobić to oczyścić skórę i nałożyć piankę, żel czy też krem, a następnie czekać na pozytywne efekty. Bardzo ważne jest jednak żeby przed zabraniem się do depilacji wykonać małą próbę przeciwalergiczną. Takie środki zawierają substancje chemiczne, które w niektórych przypadkach mogą powodować podrażnienia, krostki i nieprzyjemny świąd. W celu uniknięcia tych niewątpliwie nieprzyjemnych skutków należy nałożyć preparat na niewielki kawałek skóry na np. ramieniu i zaczekać jeden dzień. Jeżeli po tym czasie nie wystąpią żadne podejrzane krostki czy podrażnienia to preparat nie stanowi zagrożenia i można zastosować go do depilacji nóg.

Kolejny sposób, o którym słyszał chyba każdy z nas, jest depilacja przy użyciu maszynki. Usunięte włoski niestety szybko odrastają silniejsze i gęstsze, jednak kuracja zajmuje niewiele czasu i można ją śmiało stosować nawet co kilka dni. Najlepiej zabrać się za to wieczorem, w nocy skóra zregeneruje się sama nie powodując nieprzyjemnego bólu. Przed usunięciem warto zmoczyć nogi wodą z mydłem, to pozwoli maszynce przejść po nodze szybko i gładko. Golenie najlepiej wykonywać „pod włos”, tak aby włosy dłużej odrastały.

Kobiety odporne na ból mogą posłużyć się woskiem. Substancję należy uprzednio rozgrzać do okolic temperatury ludzkiego ciała, następnie nałożyć na ciało, przykryć plastrem i oderwać.

Obecnie za najskuteczniejszą i nowoczesną metodę uznaje się depilację laserową. Nic w tym dziwnego, bo to efektywna, trwała i prawie bezbolesna metoda. Warto poddać się jej jednak w profesjonalnym salonie takim jak Select Beauty.