Epilacja laserowa – czym różni się od depilacji i jakie są jej zalety?

Kobieta mająca gładką skórę

Epilacja i depilacja to określenia, które wydają się niemalże identyczne. W praktyce różnice w znaczeniu tych terminów są jednak ogromne i warto zapoznać się z nimi szczególnie wtedy, kiedy borykamy się z takimi problemami jak podrażnienia po goleniu czy wrastające włoski. Czym zatem różni się epilacja od depilacji i kiedy warto zdecydować się na ten pierwszy zabieg?

Epilacja laserowa a depilacja

Zabiegiem depilacji nazywamy różne metody usuwania zbędnego owłosienia, w tym golenie oraz wyrywanie włosa wraz z cebulką przy pomocy wosku lub depilatora. Tym, co łączy wszystkie te czynności jest przede wszystkim sposób działania, polegający na pozbyciu się samej łodygi włosa lub jego łodygi i cebulki. W każdym przypadku efekt gładkiej skóry nie może być trwały, gdyż usunięty taką metodą włos z pewnością prędzej czy później odrośnie w tym samym miejscu. Epilacja laserowa polega natomiast na zniszczeniu żywej części włosa, czyli mieszka włosowego i macierzy, co stanowi gwarancję, że włos już nigdy nie pojawi się w nim ponownie. Zabieg jest więc inwestycją w całkowicie gładką skórę do końca życia. Nie można jednak przeprowadzać go, kiedy tylko mamy na to ochotę. Epilacja laserowa jest skuteczna tylko wtedy, kiedy włos jest akurat w fazie wzrostu. Oznacza to, że pełna kuracja wymaga kilku powtórzeń w odpowiednich odstępach czasowych – również ze względu na ryzyko nadmiernego podrażnienia skóry.

Epilacja laserowa – kiedy i dlaczego warto?

Epilacja laserowa to doskonały sposób, aby pozbyć się zbędnego owłosienia z dowolnego miejsca na ciele. Zabiegi można przeprowadzać zarówno na obszarach takich jak nogi czy ręce, jak i w miejscach bardziej kłopotliwych, na przykład na twarzy czy w okolicach bikini. Ponieważ epilacja jest zabiegiem, który powoduje całkowite obumarcie mieszków włosowych, pozwala wyeliminować problem podrażnień, nieestetycznych czerwonych krostek i wrastających włosków, czyli powszechnych skutków ubocznych tradycyjnej depilacji. Poza tym, epilacja laserowa to zabieg skuteczny i trwały. Dzięki kilku powtórzeniom pozwala na zawsze zapomnieć o zbędnym owłosieniu i cieszyć się przyjemnie gładką, miękką i aksamitną skórą bez podrażnień. Epilacja okaże się także rozwiązaniem praktycznym, pozwalającym oszczędzić czas podczas codziennej pielęgnacji, a w dłuższej perspektywie również pieniądze, które wydaje się cyklicznie na regularną depilację.

Epilacja laserowa jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy zmagają się z szybko odrastającym, ciemnym i twardym niechcianym owłosieniem. Warto zdecydować się na nią również wtedy, kiedy nasza skóra niezbyt dobrze znosi regularne golenie maszynką lub wyrywanie włosków w sposób mechaniczny. Warto wykonać ją w profesjonalnym salonie, który posiada nowoczesny sprzęt. Jednym z nich jest selectbeauty.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *