Zalety badania USG wykonywanego w profesjonalnej klinice

usg ciąży

Badanie USG jest jedną z metod diagnostyki medycznej, które pozwala na szybką diagnozę i reakcję lekarza, jeżeli taka potrzeba zachodzi. Główną przewagą USG nad innymi metodami jest fakt, że badanie USG można wykonywać tak często jak to tylko możliwe. W odróżnieniu np. od prześwietlenia RTG lub tomografu nie jesteśmy napromieniowywani, ani nie musimy zażywać żadnych markerów.

Kiedy można wykonywać badanie USG

ultrasonografy

Nawet badania tak delikatne jak USG piersi, USG serca czy USG płodu może być wykonywane bez żadnych ograniczeń. Badanie USG, opisane na https://salvemedica.pl/usg,  jest to metoda, która opiera się na zasadzie odbijania fal dźwiękowych wysokiej częstotliwości od kształtów w środowisku wodnym. Zasada działania jest bardzo podobna, jeśli nie identyczna do działania sonaru na łodziach podwodnych. Zresztą niegdyś badanie USG odbywało się poprzez umieszczanie pacjenta w zbiorniku z wodą, teraz rolę wody przejmuje żel, którym smaruje się odpowiednia część ciała pacjenta. Żel ów ma za zadanie przewodzić odbite właśnie fale akustyczne, które po przetworzeniu przez analizator dają nam obraz z wnętrza organizmu.

Badanie USG serca oraz USG piersi jest jedna z lepszych metod profilaktyki zarówno nowotworów piersi, jak i chorób serca. Główna zaleta, to oprócz wspomnianego wcześniej braku ekspozycji na szkodliwe czynniki, możliwość przeprowadzenia badania USG serca oraz USG piersi za jednym razem, co skraca czas badania, a nam samym pozwala zaoszczędzić czas w kolejce. USG płodu jest obecnie szeroko stosowane. Nasze mamy mogły nie mieć wykonanego ani jednego badania, a jeśli już to musiały być poważne przesłanki medyczne, aby takie badanie zlecać. Obecnie jest to norma i rutyna. Badanie USG płodu pozwala stale monitorować rozwój naszego dziecka i jeśli jakieś anomalie wystąpią, odpowiednio szybko zareagować.

USG poza wcześniej wspomnianymi badaniami, można wykorzystywać w celu badań innych narządów. Warto czasem nawet zapłacić za to badanie dodatkowo jeżeli nam coś dolega aby mieć pewność, że ewentualne schorzenie zostało prawidłowo rozpoznane, a rozpoczęte leczenie idzie w odpowiednik kierunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *