Walka z migrenowym bólem głowy

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=FMbwnpDMxNQ[/tube]

Dla wielu osób cierpiących na migrenowy ból głowy walka z tą chorobą wydaje się być bardzo męcząca oraz mało skuteczna. Otóż jak wiemy migrena to bardzo poważna choroba pochodzenia neurologicznego. Z roku na rok zapada na nią coraz więcej osób. Najczęściej jednak dotyka ona kobiety. Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że występujące bóle głowy podczas ataku są bardzo silne oraz intensywne. Mogą utrzymywać się od kilku godzin do nawet kilku dni.

Nie ulega zatem żadnej wątpliwości, że podczas takiego ataku bólu pacjenci nie są w stanie normalnie funkcjonować w życiu codziennym. Z tego powodu głównie szukają oni różnych metod walki z tą chorobą. Wiele z nich jest jednak mało skutecznych. Zdaniem ekspertów warto chociażby uśmierzać swój ból poprzez stosowanie naturalnych metod walki z migrenowym bólem.

Jak uśmierzyć ból?

Migrenowy ból głowy na ogół trudno jest w jakikolwiek sposób uśmierzyć. Osoby, które cierpią na migrenę z występująca aurą są w stanie przewidzieć kiedy nastąpi silny atak. W ich przypadku zatem konieczne jest przyjęcie lekarstw na krótko przed wystąpieniem ataku. Dzięki temu mogą go oni nieco złagodzić, jak również skrócić czas jego trwania.

Z całą pewnością więc bardzo ważne jest dokładne obserwowanie pierwszych symptomów zbliżającej się migreny i ich natychmiastowe niwelowanie różnymi metodami. Naturalne sposoby pozwalają nam na uśmierzanie bólu oraz skracanie czasu jego występowania. Pomocne okazują się być zimne okłady czoła oraz karku. Bardzo często też wielu pacjentów pije zioła i stosuje masaże skroni z użyciem olejków miętowych. Niezwłoczne jednak jest przyjęcie lekarstw przepisanych przez neurologa.

Przyczyny powodujące ból

Zdaniem wielu ekspertów osoby często cierpiące na migrenowy ból głowy powinny unikać wszelkich przyczyn, które mogą je wywoływać. Zaliczyć do nich możemy picie kawy, spożywanie alkoholu i napojów energetycznych. Nie ulega zatem wątpliwości, że ogromne znaczenie ma dla pacjentów odpowiednia dieta. Nie mniej ważne jest także prowadzenie zdrowego stylu życia. Osoby cierpiące na migrenę powinni dużo odpoczywać, wysypiać się oraz często relaksować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *