Stosowanie globulek dopochwowych przez kobiety

Nowoczesne kobiety znacznie częściej i chętniej korzystają z farmakologicznych sposobów antykoncepcji takie jak tabletki, globulki, spirale, plastry. Możliwości jest wiele, jednak nie każda z pań ma świadomość, że odpowiednio dobrane środki farmakologiczne są bezpieczne i skuteczne.

Kiedy najlepiej udać się do lekarza ginekologa?

Wiele młodych kobiet na pierwszej wizycie u ginekologa prosi o wypisanie takich tabletek, brak wiedzy o skutkach ubocznych powoduje że w późniejszym czasie niestety ryzyko bezpłodności, czy trudności z zajściem w ciąże jest wiele. W nowoczesnym społeczeństwie wzrasta ilość kobiet obciążonych PCO, czyli zespołem policystycznych jajników. Wpływ niestety ma na to ogromna ilość chemii w pożywieniu, zwierzętom podawane są hormony, sterydy, modyfikacje genetyczne odbijają się również na nas samych.

Antykoncepcja przestaje być tematem tabu, jednak wielu lekarzy specjalistów nie zastanawia się nad konsekwencjami braku dobrania hormonów do wieku, czy problemów z jakim zgłaszają się pacjentki. Zbyt wysoka ilość hormonów w danych lekach często powoduje zaburzenia elektrolitowe, utrzymywanie wody w organizmie, bardzo złe samopoczucie, problemy związane z nerkami czy wątroba, która jest obciążana. Warto przed przepisaniem leków antykoncepcyjnych dokładnie zapoznać się z problemem z jakim przychodzi pacjentka.

Młode osoby decydujące się na takie formy antykoncepcji często niestety nie posiadają wykształconych mechanizmów obronnych organizmu, w trakcie dojrzewania pojawia się dodatkowa forma dostarczanych hormonów które upośledzają właściwe działanie i funkcjonowanie. Dziś przestajemy się bać głośno mówić o antykoncepcji, jest to bardzo ważne, aby rozmawiać z dziewczynkami o możliwościach jakie posiadamy, ale także wskazywać na ryzyko i komplikacje do jakich same doprowadzają.

Rodzice, a tematy tabu. Odpowiedzialność dorosłych

Wielu rodziców zwala ten obowiązek na szkoły, nauczycieli, czy wiedzę zdobywaną z internetu. Niestety okazuje się że takie działanie powoduje ogromne spustoszenie: lekcje z wiedzy o życiu w rodzinie bardzo często prowadzone są przez osoby bez wiedzy i doświadczenia. A wystarczy tylko wizyta u specjalisty który wyjaśni, pokaże i przedstawi możliwości jakie nowoczesna medycyna nam niesie.

Źródło: http://www.albothyl.pl/pytania/70.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *