Zdrowy tryb życia

Zdrowy tryb życia

Choć wiele osób uważa, że zdrowy tryb życia jest przereklamowany to każdy specjalista zgodzi się, że nie ma lepszego środku na zapewnienie sobie długowieczności. Zdrowy tryb życia to szerokie pojęcie, które obejmuje kilka aspektów.

Ruch fizyczny

Nie da się być zdrowym bez odpowiedniej dawki ruchu fizycznego. Jest to szczególnie istotna wskazówka dla tych osób, które na co dzień mają siedzącą pracę. Ruch fizyczny jest kluczowy dla dotlenienia organizmu, poprawienia kondycji (lepsze oddychanie) a także dla naszego samopoczucia. Człowiek wyewoluował do chodzenia i dlatego przemieszczenia się jest tak zdrowe i pomocne. Jeśli chcemy być zdrowi warto więc postawić na ruch fizyczny – bieganie, ćwiczenia w siłowni, lub spacery.

Odpowiednia dieta

ryba na talerzuZdrowego trybu życia nie sposób wieść bez odpowiedniej diety. Możemy dużo biegać i skakać, ale jeśli nasza dieta będzie nieodpowiednia to nasz wysiłek fizyczny pójdzie na marne. Odpowiednia dieta to oczywiście mało precyzyjne pojęcie. W praktyce jednak należy zatroszczyć się o to, aby znalazły się w niej wszystkie substancje, które są niezbędne do naszego funkcjonowania (witamina D, witamina C, żelazo, magnez i wiele innych mikro i makroelementów). Najlepiej oprzeć taką dietę na produktach warzywnych i owocach. Warto stawiać także na ryby, chude mięso.

Zdrowy umysł

Zdrowy tryb życia nie jest możliwy jeśli nie dbamy również o nasz umysł. Przede wszystkim należy już na wstępie postawić na odpowiednie ćwiczenia relaksacyjne. Stres potrafi zniszczyć nawet najlepszą dietę i najlepsze ćwiczenia. Dlatego też tak ważne jest troszczenie się o odpowiedni relaks i spokój duszy. Bardzo przydatne dla tego jest medytowanie albo chwila wyciszenia w ciągu dnia. Inną sensowną wskazówką jest unikanie sytuacji stresujących i stymulowanie się poprzez czytanie, oglądanie filmów czy rozwiązywanie zagadek.

Konkludując, jeśli zadbamy o te trzy elementy to na pewno będziemy mieć zdrowy tryb życia i zobaczymy jakie niesie on ze sobą korzyści na różnych płaszczyznach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *