Zdrowa dieta podstawą utrzymania prawidłowej kondycji organizmu

zdrowa forma

Zdrowa dieta jest podstawą do zachowania dobrego zdrowia, samopoczucia oraz wyglądu. Ma wpływ na wygląd naszej cery, włosów, paznokci, a także funkcjonowanie narządów. Dzięki zdrowemu odżywianiu dłużej wyglądamy młodo i czujemy się dobrze. Właściwy dobór składników odżywczych to najlepsza profilaktyka, a również ważny czynnik w leczeniu chorób.

Na skutek nieprawidłowego żywienia rozwija się wiele chorób. Cukrzyca, nadciśnienie, choroba niedokrwienna serca, a nawet niektóre nowotwory mogą mieć przyczyny w złym odżywianiu. Układając swoją dietę trzeba wziąć pod uwagę piramidę zdrowego żywienia i zawrzeć w niej wszystkie niezbędne składniki: białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy i sole mineralne.

O jakich produktach nie możemy zapomnieć? Po pierwsze o tych zbożowych. Ciemne pieczywo, kasze lub makarony, ziemniaki, otręby i płatki. Dzięki nim mamy energię przez cały dzień oraz niezbędną do funkcjonowania jelit witaminę B.

Eujuicers czołowym dystrybutorem wyciskarek

Po drugie- warzywa i owoce. Mogą stanowić dodatek do praktycznie każdego posiłku, jednak warto jeść ich więcej rano, niż wieczorem. Ciekawym urozmaiceniem mogą być warzywne smoothies czy świeże soki. Wystarczy blender czy wyciskarka Eujuicers do soku i zamiast nudnego jabłka możemy wypić zdrowy i pyszny napój.
Nie należy zapominać również o orzechach i nasionach. Często pomijane w codziennej diecie, są źródłem wielu ważnych dla organizmu tłuszczy i witamin. Nawet w niewielkich ilościach wspierają funkcjonowanie mózgu, dodaj energii i są po prostu smaczne.

Jeśli nie mamy problemów z tolerancją laktozy, należy pamiętać też o produktach mlecznych. Zawierają one wapń oraz witaminę D. Mleko, jogurty naturalne czy kefir poprawią również funkcjonowanie jelit.
Stosowanie zdrowej diety nie powinno być ważne tylko wtedy, kiedy chcemy zrzucić zbędne kilogramy. Powinna być to część codziennego życia. Dzięki temu będziemy zdrowsi i po prostu szczęśliwsi. A jeśli myślimy o odchudzaniu- po pierwsze uzbrójmy się w cierpliwość. Radykalna dieta może i pozwoli szybko pozbyć się boczków, ale równie szybko może doprowadzić do problemów zdrowotnych. Co więcej, to czego szybko się pozbędziemy, jeszcze szybciej może wrócić. Podczas diety odchudzającej trzeba pamiętać o aktywności fizycznej i regularności w naszych działaniach. To pozwoli nam nie tylko schudnąć, ale również lepiej się czuć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *