Zapamiętaj wszystko dzięki prostym ćwiczeniom pamięci

Pamięć jest niezwykle ważna w życiu człowieka. Wystarczy, że zapytacie psychologa, a na pewno Wam wyjaśni, że jest to podstawowy mechanizm działania ludzkiego mózgu. Bez pamięci nie moglibyśmy być tym kim jesteśmy. To właśnie pamięć tworzy naszą osobowość i wpływa na nasze życie.

Pamięć jest pozytywnym zjawiskiem wtedy, kiedy nie szwankuje. Wtedy też zupełnie jej nie dostrzegamy. Tak jest często w życiu człowieka, że kiedy rzeczy dobrze działają to ich nie dostrzegamy. Zaczynamy je dostrzegać dopiero wtedy, kiedy przestają działać tak dobrze. Takim problemem są z pewnością dolegliwości pamięci.

Pamięć płata nam często figle

Ale musimy wiedzieć, że jest to coś naturalnego. Tak właśnie ona skonstruowana. Gorzej kiedy ktoś musimy nauczyć się do ważnego egzaminu, a widzi, że nie udaje mu się niczego zapamiętać.

Co powinien zrobić w takiej sytuacji? Jak poprawić pamięć w tej chwili? Wydaje się, że w takie sytuacji najlepiej spróbować tabletek, które poprawiają koncentrację i uwagę. Mogą one być bardzo pomocne, gdyż pamięć jest nierozerwalnie związana z uwagą. Ważne jest, aby pamiętać, że zapamiętujemy gorzej w sytuacjach stresujących. Uczenie się do egzaminu, który ma odbyć się jutro jest z pewnością sytuacją stresującą. Dlatego też nie powinniśmy się spodziewać w takiej sytuacji po naszej pamięci cudów. Takie sytuacje powinniśmy uprzedzać i ćwiczyć naszą pamięć na różne inne sposoby.

Mówimy tutaj o różnego rodzaju ćwiczeniach pamięci i mnemotechnikach. Służą one temu, że nasza pamięć staje się bardziej selektywna i bardziej pojemna. Warto spróbować kilku ćwiczeń tego rodzaju. Wydaje się, że mogą one być bardzo pomocne. Mnemotechniki są skuteczne jednak nie możemy zapominać, że pamięć jest dobra kiedy nasz organizm jest w dobrym stanie. Chodzi o to, że musimy go dobrze odżywiać i dostarczać mu odpowiedniej ilości środków odżywczych i witamin. Jeśli będzie robić takie rzeczy to możemy być pewni, że uda nam się poprawić naszą pamięć. Nie musi to być wcale takie trudne zadanie jak się nam może wydawać.

Wejdź na stronę „Jak poprawić pamięć?”, by dowiedzieć się więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *