Suplementacja magnezu i potasu

Wiele osób ma wzmożone zapotrzebowanie na magnez i potas. W takiej sytuacji warto sięgnąć po Aspargan, który jest lekiem suplementującym oba te składniki mineralne. Magnez i potas są szczególnie potrzebne sportowcom, którzy podczas intensywnego wysiłku fizycznego zużywają ogromne ilości obu tych substancji. Zresztą nie tylko zawodowi sportowcy powinni spożywać suplement diety z magnezem i potasem.

Również osoby, które uprawiają sport amatorsko, przez godzinę czy dwie dziennie lub nawet rzadziej, powinny zadbać o uzupełnienie tych składników mineralnych. Ich niedobór może bowiem prowadzić do bolesnych skurczy mięśni, zwłaszcza mięśni łydek i mięśnia sercowego.

Poza tym niedobór magnezu i potasu może zaburzyć metabolizm organizmu i odbić się negatywnie na sprawności naszego umysłu, zdolności koncentracji i zapamiętywania.

Dla kogo?

Dlatego tez spożywanie asparginu jest zalecane także dzieciom i młodzieży, która intensywnie się uczy oraz pracownikom intelektualnym, zwłaszcza podczas okresów wzmożonej aktywności zawodowej.

Rzecz jasna, z dostarczaniem organizmowi magnezu i potasu nie powinniśmy jednak przesadzać, zwłaszcza że znajdują się tez one w pożywieniu. Należy spożywać od jednej do sześciu tabletek asparganu na dobę. Najlepiej robić to w trakcie lub chwilę po posiłku, gdyż wtedy lek najlepiej się wchłania. Dobrze też nie zażywać od razu całej dziennej porcji magnezu i potasu, lecz podzielić ją na dwie lub trzy mniejsze dawki. Wtedy organizm na bieżąco otrzymuje porcję niezbędnych składników mineralnych i jest w stanie lepiej nimi gospodarować.

Gdyby po spożyciu leku pojawiły się jakieś reakcje niepożądane, należy natychmiast przerwać kurację i zawiadomić lekarza. Być może uda się dobrać inny preparat zawierający magnez i potas, który nie będzie nam szkodzić.

Konsultacja z lekarzem

Warto też skonsultować z lekarzem przyjmowanie suplementu, o ile jest się w ciąży bądź karmi piersią. W pozostałych przypadkach można go zażywać bez obaw, ponieważ to bezpieczny lek, dostępny bez recepty w każdej aptece w naszym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *