Jak obniżać cholesterol we krwi?

Walka z wysokim cholesterolem cechuje większość obecnie żyjących ludzi w średnim wieku. Są to osoby, które przez całe życie były zajęte wyłącznie pracą i obowiązkami. Nie odżywiały się właściwie, nie dbały o organizm i nie uprawiały żadnych sportów. Czy w takim razie dziś, kiedy jest już za późno na dokonanie radykalnych zmian można uniknąć powikłań i zawałów serca spowodowanych cholesterolem?

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=6_pT_uL2b3E[/tube]

Jest to możliwe pod warunkiem, że zmienimy swój styl życia. Pierwsza i najistotniejsza kwestia to jedzenie. Cholesterol LDL pojawia się w naszym organizmie ze względu na złe odżywianie. Osoby cierpiące na jego nadmiar jedzą najczęściej dużo potraw tłustych. Nie chodzi tutaj wyłącznie o tak zwane fast-foody, ponieważ szkodliwe może okazać się także domowe jedzenie takie jak smażone na głębokim oleju mięso.

Warto wiedzieć, że wprowadzenie diety nie oznacza całkowitego wyeliminowania ulubionych potraw. Koniecznie trzeba jednak nauczyć się inaczej je przyrządzać. Zamiast więc oleju czy masła warto schab upiec bez tłuszczu na ruszcie lub ugotować kurczaka na parze z warzywami.

Jedzenie jest tylko jednym elementem nowego trybu życia bez cholesterolu

Kolejna kwestia to aktywność fizyczna. Nie chodzi tutaj oczywiście o wyczerpujące uprawianie sportów, ale o przynajmniej odrobinę ruchu. Wystarczy pół godziny ćwiczeń trzy razy w tygodniu a będziemy czuć się znacznie lepiej niż dotychczas. osoby borykające się z naprawdę poważnymi problematami cholesterolowymi muszą czasem dodatkowo stosować kurację farmakologiczną.

Niestety tłuszcz osadzony w żyłach rozpuszcza się bardzo trudno i wolno. Istnieją środki zmniejszające cholesterol LDL, które przy odpowiedniej diecie i ruchu mogą wspomóc i przyspieszyć ten proces. Po tego typu leki należy zgłaszać się, jednak do właściwych specjalistów. Ich nieodpowiednie dawkowanie może doprowadzić nawet do pogorszenia się naszego stanu. Cholesterol odkłada się w żyłach latami i niestety po jakimś czasie może doprowadzić do tragedii. Warto więc podjąć z nim walkę już dziś. To nie takie trudne jak pozornie mogłoby się wydawać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *