Jakie są korzyści diet pudełkowych? 7 zalet cateringu

Zastanawiasz się nad skorzystaniem z usług cateringu dietetycznego, ale nie wiesz, czy to dla Ciebie? Obawiasz się, czy posiłki będą wystarczająco smaczne i sycące? Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, jakie korzyści, a jest ich mnóstwo, płyną ze stosowania diet pudełkowych!

Nie musisz gotować

No tak, to takie oczywiste. Jednak gotowanie to nie tylko stanie przy garach. Po posiłku również trzeba posprzątać, co zajmuje trochę czasu.

Korzystając z diet pudełkowych, nie musisz spędzać przynajmniej godziny dziennie w kuchni, żeby ugotować coś do zjedzenia, a później wkładać brudne naczynia do zmywarki lub myć je ręcznie. Zyskujesz sporo czasu, który możesz przeznaczyć na to, co naprawdę się dla Ciebie liczyć w danej chwili.

Pełnowartościowe posiłki, które dostarczają sporo energii na cały dzień

Nie musisz zastanawiać się, czy posiłek, który gotujesz, jest prawidłowo zbilansowany. Wybierając catering dietetyczny Suvibox, posiłki zawsze są pełnowartościowe oraz urozmaicone. Twój organizm Ci za to podziękuje, a Ty będziesz mieć więcej energii w ciągu dnia.

Pełnowartościowe posiłki odpowiadają również za to, że nie chodzisz głodny po ich zjedzeniu, dostarczając organizmowi mnóstwa witamin i minerałów.

Dieta dopasowana do Twoich potrzeb

Jesteś osobą aktywną, a może prowadzisz bardziej siedzący styl życia? Dobry catering dietetyczny uwzględni to w Twoim jadłospisie. W końcu kaloryczność posiłków dla tych dwóch różnych grup będzie się znacząco różnić.

Coraz więcej osób zmaga się z różnymi alergiami oraz nietolerancjami, na takie produkty jak:

  • orzeszki ziemne,
  • laktoza,
  • gluten,
  • jajka,
  • sezam.

Warto o jakichkolwiek uczuleniach powiadomić catering dietetyczny i zapytać, czy są w stanie dopasować dietę do Twoich wymagań. Większość cateringów z pewnością się zgodzi.

Niektóre diety pudełkowe mają w swojej ofercie dostępne również jadłospisy m.in. dla osób chorych na cukrzycę z niskim indeksem glikemicznym lub na zespół jelita drażliwego z produktami o niskiej zawartości FODMAP-s.

Co więcej, wiele osób świadomie decyduje się na różne prozdrowotne diety, jak np.:

  • wegańska,
  • wegetariańska,
  • ketogeniczna,
  • wysokobiałkowa.

Wszystkie diety pudełkowe mają w swojej ofercie dostępną zdrową dietę z uwzględnieniem produktów mięsnych.

Dostawa codziennie pod drzwi

To Ty ustalasz, o której godzinie dostawca przywiezie posiłki pod Twoje drzwi. Bardziej odpowiadają Ci godziny poranne, a może po południu? Wszystko da się ustalić!

Nie jesz monotonnie

Dużą zaletą diet pudełkowych jest ich różnorodność. W dobrych dietach cateringowych posiłki są tak skomponowane, żeby codziennie jeść inne produkty, dzięki temu taka dieta szybko się nie nudzi.

Poznajesz nowe smaki 

Na obiad znowu kotlet, ziemniaki i surówka? Możesz zdecydować się na dietę pudełkową nie tylko ze względu na ograniczenia czasowe, ale również po to, żeby poznać odmienne smaki. Często te same potrawy przyrządzone przez różnych kucharzy smakują nieco inaczej, dlatego masz świetną okazję, żeby przetestować różne smaki.

Masz dokładnie wyliczone kalorie posiłków

Chcesz utrzymać wagę, schudnąć lub przytyć, ale nie chce Ci się odmierzać i ważyć składników? Prościej się nie da, niż zamawiając dietę pudełkową! Na opakowaniu każdego dania masz podane precyzyjnie wyliczone kalorie, dzięki czemu wiesz, ile jesz.