Implanty zębowe – sposób na braki w uzębieniu

Implanty zębowe to doskonały sposób na uzupełnienie ubytków zębowych. Wyglądem nie różnią się od naturalnych zębów, a ich posiadanie wiąże się z wielką wygodą i komfortem.

Możemy wstawić jeden implant lub uzupełnić nimi wszystkie braki w uzębieniu. Materiał z którego są wykonane implanty jest w pełni bezpieczny dla zdrowia. Implant wszczepia się w kość za pomocą tytanowej śruby, która zastępuje korzeń zęba. Na niej zamocowana jest korona porcelanowa lub ceramiczna w wybranym odcieniu. Zabieg musi być poprzedzony dokładnym wywiadem, w którym pacjent informuje lekarza o jego stanie zdrowia i przyjmowanych lekach. Nowotwory, cukrzyca, osteoporoza, paradontoza, a także ciąża są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Przed wszczepieniem implantu wszystkie zęby muszą być wyleczone, a kamień usunięty. Kości oraz dziąsła muszą być w dobrym stanie, co dokładnie pokaże zdjęcie pantomograficzne. Następnie wykonywany jest wycisk, który zostaje przesłany do laboratorium.

Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i jest bezbolesny. Polega on na wywierceniu w kości otworu w którym umieszczany jest implant. Nacięcie zostaje zszyte, a po 7-10 dniach szwy są zdejmowane. Proces zrastania się implantu z kością trwa 3-6 miesięcy. Przez ten czas nosimy tymczasowe uzupełnienie protetyczne, by nie odczuwać braku zęba. Następnie nakładana jest śruba gojąca, a ostatnim etapem jest zamocowanie korony. Po wykonanym zabiegu należy chodzić na wizyty kontrolne, które wyznacza lekarz. Implanty zębowe są inwestycją na wiele lat, a często na całe życie. Przed udaniem się na zabieg należy zapoznać się z ofertą gabinetów dentystycznych i wybrać ten, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Wszczepienie implantu powinno być wykonywane przez wykwalifikowanego i doświadczonego dentystę, aby cała procedura przebiegła sprawnie, a wynik był w pełni zadawalający. Jednym z gabinetów, który oferuje profesjonalne usługi jest Laserdent, znajdujący się w Łodzi. Przyjazna atmosfera, nowoczesny sprzęt i godni zaufania fachowcy stosują najlepszej jakości implanty, które zapewnią nam piękny uśmiech odporny na działanie czasu. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej http://laserdent.com.pl/implanty-laserdent/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *